top of page
  • תמונת הסופר/תRon

איזה ארנק קריפטו לקנות: סקירה כוללת של 7 ארנקי החומרה הטובים ביותר (2021)

ארנקי חומרה הם הדרך הבטוחה ביותר לשמור על המטבעות הקריפטוגרפים שלך בצורה מאובטחת, אך בשוק עם כל כך הרבה אופציות איך יודעים מה האפשרות הטובה ביותר?

ערכנו לכם סקירה של שבעת הארנקים המובילים.


ארנקי חומרה (ארנק קר)

בקצרה:
  • ארנקי החומרה שומרים על מטבעות הקריפטו שלכם בסביבה לא מקוונת ומאובטחת

  • ארנקי חומרה נחשבים בתקן הזהב באבטחת ביטקויין ומטבעות קריפטוגרפים בכלל

  • מותגי הארנקים המובילים כיום הם לדג'ר וטרזור (Ledger, Trezor)


מה המטרה של ארנקי חומרה?

בכל הנוגע לאחסון מאובטח של מטבעות קריפטוגרפיים, ארנקי החומרה נחשבים למאובטחים ביותר. ארנקי חומרה (הידועים גם בשם ארנקים קרים) שומרים את המפתחות הפרטיים שלך מאוחסנים בסביבה לא מקוונת מאובטחת - כלומר, בניגוד לארנקים הנמצאים באינטרנט (ארנק חם), הם חסינים לחלוטין מפני התקפות מקוונות מפני שהם לא נמצאים באינטרנט, דבר המדמה כסף מזומן, האקרים לא יכולים לקחת ממך כסף מזומן. ארנקי החומרה הטובים ביותר עמידים גם בפני חבלה פיזית.


ארנקים קרים הם רלוונטים לכל מי שמחפש לאחסן את תיק הקריפטו שלו בצורה מאובטחת וגם ארנק חומרה זו בחירה מצוינת עבור כל מי שמעוניין לאחסן את נכסי הקריפטו שלו לטווח ארוך, עם מעט צורך לגשת אליהם באופן קבוע.


כיום יש עשרות סוגים של ארנקים קרים והבחירה היא מאוד מבלבלת, לכל ארנק היתרונות והחסרונות שלו ולכן ריכזנו עבורכם את ארנקי החומרה המובילים כיום.


לדג'ר נאנו איקס - Ledger Nano X

לדג'ר נאנו איקס, ארנק קר שהוצג לראשונה בשנת 2019, הוא אחד מהארנקים המובילים ביותר בשוק

ארנק זה הוא דור אחד מעל ללדג'ר נאנו אס (Ledger Nano S), הנאנו איקס כולל זיכרון פנימי משופר המאפשר לאחסן עד 100 אפליקציות במקום 2 או 3 אפליקציות שהדגם הקודם- נאנו אס היה יכול לתפעל.

בנוסף לכך, לנאנו איקס יש עיצוב חדשני יותר עם צג גדול יותר ותמיכה בבולוטוס- מה שמאפשר להתחבר לארנק גם דרך הטלפון הנייד וזה מאפשר סנכרון אלחוטי עם האפליקצייה Ledger Live.

כמו דגמו הקודם, הלדג'ר נאנו איקס תומך במגוון עצום של מטבעות קריפטוגרפים - דבר ההופך אותו לרלוונטי מאוד גם עבור אלה שממשיכים לקנות כל הזמן.


טרזור מודל טי - Trezor Model T

הטרזור מודל טי הוא ההוצאה האחרונה של חברת SatoshiLabs לשוק החומרה, דגם הT דומה מאוד בעיצוב לדגמו הקודם, טרזור מודל וואן (Trezor Model One), השינויים העיקריים בדגם החדש הם מסך מגע גדול יותר ותמיכה רחבה הרבה יותר במגוון מטבעות קריפטוגרפיים.

למרות מחירו היקר, דגם הT נחשב לאחד מארנקי החומרה המוצלחים והנמכרים ביותר בשוק, במיוחד לעומת ההשלכות של קישוריות הבלוטוס שנפוצה מאוד בדגמים החדשים של ארנקי החומה


ביולי 2021, הושקה אפליקצייה Trezor Suite, אפליקציית שולחן עבודה שמחליפה את אפליקצייה האינטרנט של טרזור כממשק הראשי של הארנק, שינוי זה מספק חויית משתמש נוחה יותר ומאובטחת יותר

אחת מהתכונות ששינוי זה מאפשר היא שקיימת אפשרות לקנות מטבעות קריפטוגרפים ולשלוח אותם ישירות לארנק הקר בלחיצה אחת!


לדג'ר נאנו אס - Ledger Nano S

כמו רוב הארנקים שיהיו במאמר זה, גם הלדג'ר נאנו אס הוא אחד מהארנקי חומרה הפופולרים והנמכרים ביותר בשוק. ארנק זה הוא אטרקטיבי וקל לשימוש למי שמחפש אבטחה חזקה במחיר נוח. דגם הנאנו אס תומך במעל 1,000 מטבעות קריפטוגרפיים ורכיבי אבטחה ברמה של בנק!

בחודש מאי 2021 הארנק עבר שדרוג תוכנה גדול מאוד המאפשר לך לבחור בין 4 מילים בזמן אישור הביטוי שחזור שלך, מה שחוסך מהמשתמשים לעבור על כל ה24 מילים.


בעדכון זה חברת Ledger הוסיפה תכונה ללדג'ר נאנו איקס (הדגם המשופר). לחיצה ארוכה על שני הכפתורים מעבירה אותך לתפריט שמאפשר לך לשנות הגדרות ולמחוק אפליקציות במכשיר, ללא צורך להשתמש באפליקציה Ledger Live.


טרזור מודל וואן - Trezor Model One

הטרזור מודל וואן שוחרר לראשונה בשנת 2014 על ידי SatoshiLabs. טרזור מודל וואן היה בין הארנקים הראשונים שיצאו לשוק. למרות גילו, דגם הוואן עדיין עם תכונות אבטחה מרשימות מאוד, תמיכה במגוון עצום של מטבעות ותאימות לעשרות ארנקים חיצוניים

כאחד מהארנקים הוותיקים בשוק, הטרזור מודל וואן נמצא במחיר מאוד אטרקטיבי והוא עדיין מחזיק בכמה מהתכונות הטובות ביותר שלא מביישות ארנקים חדשים ממנו.


כמו אחיו הצעיר, הטרזור מודל טי (Model T) גם המודל וואן נהנה מהאפשרות להשתמש באפליקציית Trezor suite בתור ממשק הארנק.


קולוואלט אס - CoolWallet S

ארנק החמורה קולוואלט אס עוצב בצורה מיוחדת ונועד להתאים לארנק שלך, ממש בין כרטיסי האשראי.

ארנק זה תומך ברוב המטבעות הקריפטוגרפים הגדולים והוא בין ארנקי החומרה היחידים שעמידים בפני מים!


כמו כן, הקולוואלט אס מגיע עם תמיכה בבלוטוס, מה שמאפשר לך לנהל את תיק ההשקעות שלך מכל מקום וכמעט מכל מכשיר בעולם כל עוד יש לו קישוריות לבלוטוס.


סייף פאל אס1 - SafePal S1

ארנק החומרה סייף פאל אס1, המגובה על ידי Binance הוא ארנק חומרה פחות מוכר שמטרתו היא להפוך את אחסון הקריפטו למאובטח יותר באמצעות מכשיר עצמאי לחלוטין חסר USB, Wifi, Bluetooth וכל שיטת חיבור אחרת.


ארנק זה הוא זול יחסית וכולל מצלמה מובנת ושישה כפתורים פיזיים, שהם כל מה שאתה צריך כדי לאחסן ולגשת לאלפי מטבעות קריפטוגרפים שונים על ידי סריקת קוד QR באפליקצייה הניידת המשויכת אליו.


קיפ קי - KeepKey

הקיפקי הוא ארנק חומרה פשוט עם עיצוב ותחושה יוקרתיים. הוא נבנה במטרה להיות נגיש בקלות, ארנק זה מאפשר למשתמשים לאחסן את המטבעות הקריפטוגרפים הפופולריים ביותר באחסון קר (מאובטח) ולהחליף נכסים (מסחר) ישירות במכשיר בזכות הפונקציה המובנת בתוכו - ShapeShift.


כאחד מארנקי החומרה הזולים ביותר ברשימה הזו, הקיפ קי מספק תמורה מצויינת ביחס למחיר, במיוחד עבור המשתמשים שאינם זקוקים לתוכנות ברמה הגבוהה ביותר הנמצאות בארנקי טרזור או לדג'ר.



ארנק החומרה הטוב ביותר: התוצאות

כמו ברוב הדברים הקיימים כיום, גם הבחירה של ארנק החומרה משתנה בין אדם לאדם ותלויה בצרכים והעדפות האישיות של כל אחד. כל ארנק שהיה ברשימה הזו מספק אבטחה טובה יותר מארנק חם שנמצא בטלפון הנייד/מחשב, אך לא לכל הארנקים מציעים את אותה נוחות שימוש, מראה, פונקציות ומטבעות נתמכים.


אבטחה:

בהתחשב באבטחה בלבד, הלדג'ר נאנו אס (Ledger Nano S) הוא המאובטח ביותר מבין הארנקים ואפשר לראות שהוא קיבל תובנות אבטחה של הרבה זמן. הלדג'ר נאנו איקס (הדגם החדש) גם הוא מאובטח לא פחות מפני שהוא משתמש באותה רמת אבטחה וקישוריות הבלוטוס לא פגעה באבטחתו, אך מפני שקישוריות זו עדיין חדשה היא עדיין נתונה לבדיקות רבות.


נוחות שימוש:

הקיפקי (KeepKey) הוא אחד מהארנקים הפשוטים ביותר לשימוש, מה שהופך אותו לבחירה הטובה ביותר עבור משתמשים חדשים בתחום הקריפטו. כמו כן, גם ארנקי הלדגר נאנו אס/איקס נגישים במיוחד למשתמשים חדשים בזכות היישום Ledger Live.

מנגד, ארנק סייף פאל אס1 (SafePal S1) פחות נגיש למשתמשים חדשים חסרי ניסיון.


תמיכה במטבעות:

אם מחפשים תמיכה במגוון רחב מאוד של מטבעות, ארנק הלדג'ר נאנו איקס לוקח ובענק, אך עם כל התמורות שהוא מביא מגיע גם תג מחיר גבוה יחסית. אם מחפשים שילוב טוב של תמיכה במטבעות ותג מחיר נמוך יותר אז הלדג'ר נאנו אס אמור לספק אתכם, ארנק ביניים שמתאים כמעט לכל משתמש.

גם הטרזור מודל וואן (Trezor Model One) מציע ערך דומה לאנשים עם תיק מטבעות מגוון.


תכונות נוספות:

תכונות נוספות כמו אימות דו שלבי ניתן למצוא במספר ארנקים ברשימה ובינהם הטרזור מודל וואן ולדג'ר נאנו איקס.

בזמן שארנקי הטרזור מודל טי, קולוואלט אס, ולדג'ר נאנו איקס מציעים תמיכה בבלוטוס להגברת נוחות השימוש.



לסיכום, אני מאמין שהלדג'ר נאנו איקס מייצג את השילוב הטוב ביותר בין אבטחה, נוחות גישה ותמיכה במגוון רחב של מטבעות, אך אלא שאינם זקוקים לתמיכה של בלוטוס יוכלו להנות ולהסתפק גם בלדג'ר נאנו אס, הדגם הזול יותר

תגיות: מסחר בקריפטו, קורס מסחר בקריפטו, קניית ביטקויין, ניתוח טכני בקריפטו

לחצו כאן אם גם לכם נמאס להפסיד ואתם רוצים להבין איך השוק המטורף הזה עובד וכמובן להרוויח>> קורס מסחר בקריפטו

Kommentarer


bottom of page