top of page
  • תמונת הסופר/תArik Afek

עשרת הדיברות לסוחר המתחיל בקריפטו

מהן עשרת הדיברות לפיהן צריך כל סוחר בתחום הקריפטו, לפעול?

כיצד פועלים הסוחרים המצליחים בקריפטו?

וכיצד גם אתם יכולים להיות סוחרים מצליחים בקריפטו ולהגיע להישגים מרשימים?
האחוזים האלה נראים לא אמתיים אבל הם כן. מאוד. כל אחד העוסק בקריפטו יכול להגיע להישגים כאלה, אבל הרוב יפלו. למה? כי יש דרך נכונה לעשות את הדברים והמון דרכים לא נכונות. הפוסט הזה יסביר את עשרת הדיברות לסוחר המתחיל (וגם המנוסה), איך לעשות את נכון!


1. לא לוותר! התמדה!

המסחר בשוק הקריפטו הוא מקצוע. טכנית הוא פשוט אבל בשביל להצליח צריך להבין מה עושים. ההתחלה תהיה קשה, אבל אסור לוותר. יש כאלה שזה לוקח להם יותר זמן כי האגו לא מאפשר להם להפנים את הכללים, אחרים זה קורה מהר מדי ואז הם מאוד מצליחים ונופלים. הכלל הוא שאתם כאן לטווח הארוך, אין התעשרות ברגע וגם לא מוותרים אם בהתחלה זה לא הולך. יש היום הרבה יותר כלים וקבוצות שיתמכו בכם בדרך להצלחה.


2. להתחיל בקטן

לא מתעשרים תוך יום. זה לא עובד כך גם אם שוק הקריפטו, שוק המטבעות הקריפטוגרפיים הוא כמו "הבורסה על סטרואידים". העסק בנוי כך שהכרישים יאכלו את המשקיע הפרטי. לכן, מתחילים בקטן. רווח קבוע ועקבי של סכומים קטנים ולאט לאט להעלות את הרף. הפסד בבת אחת של כל הכסף ולא יהיה לכם איך להתחיל מחדש. סבלנות, לימוד והתמדה. אבל לא מתחילים עם עסקאות ענק ובטח ובטח שלא עסקאות ממונפות. קטן. יהיה מספיק זמן בהמשך לעסקאות גדולות...


3. אסטרטגיית מסחר

כל סוחר צריך לגבש לעצמו את אסטרטגיית המסחר שלו בשוק הקריפטו. כמה עסקאות ביום, איזה מטבעות, כניסות יציאות סטופים? יש כל מיני פרמטרים. מה שחשוב זה לעבוד בצורה שיטתית. המסחר אינו הימורים, זוהי עבודה, לעיתים סיזיפית, מייגעת מצריכה מאמץ וסדר.


4. לנהל מעקב אחר התוצאות

חלק מהסדר זה גם ניהול מעקב. קניתי את המטבעות הקריפטוגרפיים הבאים, בסכומים כאלה וכאלה, במחיר כזה וכזה. כדי שתוכל להשתפר כסוחר, אתה חייב לתעד את הפעילות שלך. כדי שתבין אם טעית ואיפה הצלחת, התיעוד הוא חשוב!


5. משמעת

המסחר בנוי על עקביות. אתה פועל כל הזמן באותה השיטה, אתה בודק אותה משכלל אותה אז גם תגיע לתוצאות. אם תקפוץ כל הזמן משיטה לשיטה לא תגיע להישגים הרצויים במקרה הטוב. החכמה מאוד פשוטה, גבש שיטה ותפעל לפיה תוך שיפורים קלים וכיוונונים לאורך הדרך. אם קבעת לך סטופ בערך מסוים, והגעת לשם, תממש אותו! אם הגעת ליעד עם רווח, ממש אותו וצא לפני שתאבד את הכל. גם אם ימשיך לעלות, אתה את שלך עשית. משמעת. משמע. משמעת.


6. סטופים, יציאה בנקודת הכניסה

אחד העקרונות החשובים במסחר אבל המיושמים פחות על ידי רבים, הוא השימוש בסטופ. כלומר, נקודת יציאה במקרה שהטרייד שנכנסנו אליו התהפך עלינו. אחד הדברים המאוד מומלצים בעיקר בשוק תנודתי כמו שוק המטבעות הקריטוגרפיים הוא להיתמש בסטופים. STOP LOSS, עצירת הפסד. אחד האתגרים במסחר הוא איך למקם סטופ כזה מבלי שיופעל שלא לצורך. כאשר נכנסתם לטרייד וערל המטבע עלה, כדאי ורצוי להכניס לו סטופ בערך הכניסה. כך גם אם ספסתם שינוי בשוק ופתאום הכל מתפרק, תצאו מאוזנים ברייק אייון, BREAK EVEN, כלומר תצאו ללא הספד על הטרייד.


7. להמנע ממסחר יתר

אחת התקלות הקשות יותר בתחום המסחר הינה מסחר היתר. יותר מדי עסקאות פתוחות על יותר מדי מטבעות קריפטוגרפיים ואז מתחילים לטעות. להיכנס, לצאת להיכנס לצאות כל הדברים הללו נובעים פעמים רבות מחוסר ניסיון או עייפות, והם מביאים למסחר לא שקול שרחוק מלהיות אופטימלי.


8. טריידים מנצחים

יש טריידים ויש טריידים. כאשר נכנסים לעסקה, יש יחס של סיכון מול סיכוי ובאנגלית RISK TO REWARD RATIO. כל אחד מגדיר לעתמו מהו היחס סיכוי מול סיכון שהוא מוכן לקחת על עצמו בכניסה לעסקה. אם היחס גבוה מספיק הטרייד יהיה "מנצח" ויכפה על הפסדים בטריידים מוצלחים פחות. צריך לשאוף לטריידים בהם טווח העלייה הפוטנציאלית גבוה.


9. הבנת מבנה השוק

לשוק שלנו התנהגות מחזורית. שוק הקריפטו נע קודם כל לפי מחזורי החציות HALVINGS של הביטקוין כל כ 4 שנים. מעבר להם לשוק הקריפטו התנהגות כשל כל שוק אחר. יש את שלב האגירה, העלייה, הפיזור והירידה. מעבר להם יש לשוק מאפיינים מקומיים של פריצה, תנועה בתחום ובלימה. המסחר חייב להיות מותאם למבנה או לאופי השוק בעת הרלוונטית. לעשות שורט לביטקוין כשהוא בעליה, זה מהלך בעל סיכון מאוד מאוד גבוה ורצוי להימנע ממנו אלא אם אתם מאוד מאוד בטוחים בעצמכם, וגם אז...

10. להתאמן כל יום

נכון לעשות אפילו קצת כל יום. כדי להבין את הדינמיקה של השוק, איך הקריפטו פועל סביב השעון24/7, כל יום קצת כדי לצבור מיומנות ולשמור עליה.


יש לכם כללים משלכם? מוזמנים להעיר ולהאיר.רוצים להבין מה אתם עושים!

זה אולי הטיפ הראשון שלפני כל השאר. טכנית זה מאוד קל לסחור אבל כדי להבין מה אתם עושים רצוי מאוד ללמוד את הטכניקה... קורס מסחר בקריפטו

Comments


bottom of page